Sezóna 2018 končí

Dne 15.10. byla odletem posledního logistického pracovníka ukončena letní sezona 2018 naší infrastruktury. Na stanici se během letoška vystřídalo mnoho vědeckých skupin a naši vědci a studenti měli možnost navázat mnoho nových kontaktů a zahájit další přínosné vědecké spolupráce. Kurz polární ekologie umožnil studentům naší fakulty poznat arktickou přírodu a jistě si odnesli nové poznatky.  Nyní je terénní stanice v zátoce Petunia zakonzervována a zabezpečena na zimní období, výzkumná loď Clione vytažena z vody a na podvozku umístěna poblíž přístavu. Payerův dům v Longyearbyenu je také připraven na zimní pauzu. Naši zaměstnanci se už nyní začínají připravovat sezonu 2019, která snad bude stejně úspěšná, jako letošní.